Ekologiczna termoizolacja ścian od wewnątrz – idealna także w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni

płyta steico internal

STEICO internal – Zdrowy mikroklimat, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo

Jest wiele argumentów przemawiających za termoizolacją od wewnątrz, np. gdy ze względu na zabytkową elewację nie można przeprowadzić renowacji fasady od zewnątrz, gdy w budynku wielorodzinnym chcemy ocieplić tylko niektóre pomieszczenia lub gdy chcemy zwiększyć efektywność energetyczną termoizolacji zewnętrznej.

Poza tym, izolacja ścian od wewnątrz to doskonałe rozwiązanie dla budynków nieużytkowanych na co
dzień, np. domków letniskowych, świetlic lub pokojów gościnnych – taka termoizolacja sprawia, że pomieszczenia można nagrzać o wiele szybciej.

Termoizolacja wewnętrzna z włókna drzewnego
Termoizolacja wewnętrzna z włókna drzewnego

Montaż izolacji od wewnątrz jest zazwyczaj łatwiejszy i korzystniejszy finansowo. Płyty izolacyjne nie wymagają wcześniejszego przygotowania rusztu, prace wykonawcze są realizowane niezależnie do warunków pogodowych.

Należy jednak pamiętać, że z punktu widzenia fizyki budowli termoizolacja wewnętrzna jest jednym z najbardziej wymagających rozwiązań, dlatego zaleca się stosowanie wyłącznie odpowiednich, systemowych rozwiązań.

W celu redukcji mostków termicznych w miejscu połączenia ściany zewnętrznej ze ścianą wewnętrzną zastosuj klin izolacyjny STEICOtri.

Rekomendowane systemy tynkarskie:

Gwarancję pewnego montażu zapewnia zastosowanie płyt STEICOinternal w połączeniu z rekomendowanymi systemami tynkarskimi: Akurit Putztechnik, Wem Wandheizung, Hessler KalkPutz, Baumit, Rotkalk, Claytec, Rygol Baustoffwerk