termoizolacja strychu płytami steico jest prosta w wykonaniu

Ekologiczna, prosta w montażu, można po niej chodzić – termoizolacja strychu

Prosta termomodernizacja

W wielu starszych budynkach mamy do czynienia z podobną konstrukcją poddasza: niezamieszkane lecz dostępne pomieszczenie nieużytkowe. Jeśli w takim przypadku dach nie został odpowiednio zaizolowany mamy wówczas do czynienia z typowym, nieocieplonym strychem. Dochodzi tutaj do dużych strat ciepła w sezonie grzewczym oraz do nadmiernego nagrzewania w lecie. Na szczęście termoizolacja strychu jest prosta w wykonaniu i atrakcyjna finansowo. 

Zalety systemu termoizolacyjnego STEICOtop

Możliwość bezpośredniego chodzenia

Płyty są na tyle wytrzymałe, że nie wymagają dodatkowego pokrycia – można bezpośrednio o nich chodzić

Straty ciepła mniejsze o ponad 80%

Już przy jednowarstwowym montażu płyt izolacyjnych STEICOtop przenikanie ciepła zmniejsza się o ponad 80%. Mowa tu o stropie żelbetowym o grubości 160 mm. Tak efektywna i trwała izolacja termiczna jest rzadkością. 

Szybko i czysto

Dzięki poręcznemu formatowi płyty termoizolacyjne STEICOtop pasują również do wąskich klatek schodowych i korytarzy. Ilość wymaganych narzędzi do obróbki jest ograniczona do minimum. Oznacza to mało zabrudzeń i szybki postęp pracy. Płyty układa się w sposób ciągły, co optymalizuje odpady i zapewnia szybki postęp budowy.

Termoizolacja bez dodatkowego rusztu

Przy poziomej izolacji stropu odpada konieczność termomodernizacji połaci dachowych. Nie musisz wykonywać kosztownego i czasochłonnego rusztu pod krokwiami.

Termomodernizacja niezależnie od warunków pogodowych

Termomodernizację stropu można wykonać w suchych warunkach – niezależnie od pory roku. Nawet gdy zastał Cię już sezon grzewczy, ze STEICOtop możesz szybko i łatwo zacząć oszczędzać pieniądze na ogrzewaniu.

Produkty STEICO do termomodernizacji strychu