§ 10 Rezygnacja z Umowy sprzedaży
1. Konsument oraz Przedsiębiorca posiadający prawa Konsumenta, którzy zawarli Umowę sprzedaży, mają prawo do odstąpienia od niej w ciągu 30 dni, nie podając przyczyny.
2. Termin na odstąpienie od Umowy sprzedaży zaczyna biec w momencie, gdy Konsument, Przedsiębiorca posiadający uprawnienia Konsumenta lub inna osoba wskazana przez nich, z wyjątkiem przewoźnika, przejmuje posiadanie Towaru. Konsument oraz Przedsiębiorca z uprawnieniami Konsumenta mają prawo odstąpić od Umowy sprzedaży, składając Sprzedawcy stosowne oświadczenie.
3. W sytuacji, gdy dochodzi do odstąpienia od Umowy sprzedaży, umowa ta traktowana jest jako nieważna.4. Jeżeli Konsument lub Przedsiębiorca posiadający uprawnienia Konsumenta złoży oświadczenie o rezygnacji z Umowy sprzedaży przed jej akceptacją przez Sprzedawcę, oferta traci swoją moc.
5. Sprzedawca jest zobowiązany do niezwłocznego zwrotu wszelkich płatności dokonanych przez Konsumenta lub Przedsiębiorcę z uprawnieniami Konsumenta, w tym kosztów dostawy Towaru, w terminie nieprzekraczającym 14 dni od momentu otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od Umowy sprzedaży. W przypadku, gdy Konsument lub Przedsiębiorca z uprawnieniami Konsumenta zdecyduje się na odstąpienie, Sprzedawca ma prawo wstrzymać zwrot płatności do czasu, aż Towar zostanie mu odesłany lub dostarczony zostanie dowód odesłania przez Konsumenta lub Przedsiębiorcę z uprawnieniami Konsumenta, w zależności od tego, co nastąpi jako pierwsze.
6. W sytuacji, gdy Konsument lub Przedsiębiorca posiadający prawa Konsumenta, decydując się na skorzystanie z prawa do odstąpienia, wybierze metodę dostarczenia Towaru, która jest inna niż najtańsza standardowa opcja Dostawy dostępna u Sprzedawcy, Sprzedawca nie ma obowiązku zwrotu dodatkowych kosztów poniesionych przez Konsumenta lub Przedsiębiorcę z uprawnieniami Konsumenta.
7. Konsument lub Przedsiębiorca z prawami Konsumenta jest zobowiązany do natychmiastowego zwrotu Towaru Sprzedawcy, przy czym termin ten nie może przekroczyć 14 dni od momentu, w którym zdecydował się na odstąpienie od Umowy sprzedaży. W celu dotrzymania tego terminu wystarczy, że Towar zostanie odesłany na adres Sprzedawcy przed upływem wskazanego okresu.
8. W przypadku odstąpienia od umowy, Klient, który jest Konsumentem lub Przedsiębiorca z uprawnieniami Konsumenta, ponosi jedynie bezpośrednie koszty związane z dokonaniem zwrotu.
9. W przypadku, gdy ze względu na swoje właściwości Towar nie może być zwrócony pocztą w standardowy sposób, Sprzedawca informuje Konsumenta oraz Przedsiębiorcę posiadającego uprawnienia Konsumenta o kosztach związanych ze zwrotem towaru, które są dostępne na Stronie Internetowej Sklepu.
10. Odpowiedzialność za obniżenie wartości Towaru, które wynika z użytkowania go w sposób wykraczający poza konieczny do ustalenia jego charakterystyki, cech oraz funkcjonowania, spoczywa na Konsumencie oraz Przedsiębiorcy z uprawnieniami Konsumenta.
11. Sprzedawca zwraca płatność przy użyciu metody, którą zastosował Konsument lub Przedsiębiorca posiadający uprawnienia Konsumenta, o ile Konsument lub Przedsiębiorca z uprawnieniami Konsumenta nie wyraził wyraźnej zgody na alternatywną formę zwrotu, która nie pociąga za sobą żadnych kosztów dla niego.
12. Konsument oraz Przedsiębiorca z uprawnieniami Konsumenta nie mają prawa do odstąpienia od Umowy sprzedaży w przypadku umów, których przedmiotem jest towar nieprefabrykowany, stworzony zgodnie z indywidualnymi specyfikacjami Konsumenta, Przedsiębiorcy z uprawnieniami Konsumenta lub mający na celu zaspokojenie ich specyficznych potrzeb.
2024-02-09